מדרגות עץ לולייניות

מכל סוגי החומרים שאתם אפשר לבנות או לחפות מדרגות בבית, נראה שהעץ הוא החומר הפופולרי ביותר. הסיבה לכך היא החמימות שהוא מוסיף לבית, היופי שלו והאיכות. החיסרון היחיד הוא התחזוקה המורכבת שלו לעומת השאר.

image
image
image

מדרגות עץ לולייניות / ספירליות

מכל סוגי החומרים שאיתם אפשר לבנות או לחפות מדרגות בבית, נראה שהעץ הוא החומר הפופולארי ביותר. הסיבה לכך היא החמימות שהוא מוסיף לבית, היופי שלו והאיכות. החיסרון היחיד הוא התחזוקה המורכבת שלו לעומת השאר.
נראה כי מדרגות שעשויות מעץ או שהמדרך שלהן הוא עם חיפוי עץ הן הברירה הטבעית לבית. כשזה מגיע למדרגות, העץ הוא הבחירה הפופולארית בבית, משום שהוא מוסיף חמימות ויופי.
היום אומנם מדרגות ספירלה מעץ או מדרגות מעוגנות לקיר וכן גרם מדרגות רגיל מעץ הם לא הבחירה היחידה, ואנשים יכולים לבחור לבנות מדרגות גם משיש, זכוכית או נירוסטה. אבל למרות ההיצע שהתרחב לעומת שנים עברו, העץ עדיין שומר על מקומו המכובד.
היום ניתן למצוא מגוון רחב של עצים שאיתם אפשר לבנות מדרגות או רק לחפות את מדרך המדרגות. בין היתר, אנשים בוחרים להשתמש בעץ אלון, אורן, דובדבן, מהגוני, סופט מייפל, אגוז אפריקאי ועוד. כל אלה נראים נהדר, אבל השאלה הכי חשובה היא איזה מהם נותן את התמורה הכי טובה לכסף?
החיסרון בבניית מדרגות לולייניות מעץ או גרם מדרגות אחר מעץ הוא בכך שהעץ מצריך תחזוקה מורכבת ומדויקת יותר לעומת שיש, זכוכית או נירוסטה. בעוד שאת השלושה האחרונים אפשר פשוט לנקות עם סמרטוט וקצת מים, העץ דורש תשומת לב גבוהה יותר, ושימוש בחומרים מיוחדים שמיועדים לעץ.

מדרגות עץ ספירליות

משום שהוא עדין יותר, חשוב לבחור בעץ חזק יותר, שלא כמו עץ אורן פשוט. כמו כן, גם אם מאוד מתחשק להוסיף חיפוי או ליצור מדרגות עם חתיכות עץ גדולות בצורה הטבעית ביותר שלהן, כולל דפנות לא מלוטשות או סדקים טבעיים, השימוש בעץ בבית צריך להיות אך ורק כאשר הוא מוקצע ומחוטא.
אם אתם רוצים לחפות בעץ את המדרגות שכבר יש לכם או לבנות גרם מדרגות חדש לגמרי עשוי עץ, אתם יכולים לבחור לעשות זאת עם עץ גושני, שהוא עבה יותר וחזק יותר, לעומת MDF, סנביץ סיבית ומיני פלטות דחוסות דמויות עץ. זכרו, הקמצן משלם פעמיים, ואם תשתמשו במדרגות מחומר פחות איכותי, הצורך בחידוש שלהן יבוא הרבה יותר מהר. עם עץ איכותי, המדרגות יחזיקו מעמד שנים רבות (עם התחזוקה הנכונה).
השימוש בעץ הוא יקר יותר ביחס לחומרים אחרים איתם אפשר לבנות מדרגות, אבל אם תשתמשו בו רק כדי לחפות את מדרך המדרגות הקיים, אז הכל יסתכם במחיר סביר למדי.
כדי לקבל את התוצאה הכי טובה, בחרו בעלי מקצוע מנוסים מתחום הנגרות והשיפוצים. התייעצו איתם לגבי אופן הניקוי של המדרגות וגם לגבי תדירות הבדיקה שלהן ותיקונים קלים של סדקים למשל.
באשר לאלמנט העיצובי, נסו לבחור את גרם המדרגות שיתאים לבית שלכם. אם למשל יש לכם אלמנטים ספיראליים בבית, מדרגות ספירלה ישלימו את המראה. ואל תשכחו להתייחס גם לנוחות של כל בני הבית.