מדרגות עץ אלון

מדרגות מעץ משתלבות בבית עם כל עיצוב שנבחר לו, ולכן הן הפופולריות ביותר, מיד אחרי מדרגות שנבנו כחלק בלתי נפרד מהבית. הנה כמה דברים שכדאי לדעת על היתרונות ואופן התחזוקה שלהן.

image

יתרונות מדרגות עץ אלון

מדרגות מעץ משתלבות בבית עם כל עיצוב שנבחר לו, ולכן הן הפופולאריות ביותר, מיד אחרי מדרגות שנבנו כחלק בלתי נפרד מהבית. הנה כמה דברים שכדאי לדעת על היתרונות ואופן התחזוקה שלהן.
אם הבית שלכם לא הגיע עם מדרגות שהן חלק בלתי נפרד ממנו ובעצם נבנו יחד איתו, הבחירה הכי טובה שתוכלו לעשות כשיש לכם יותר מקומה אחת בבית ואתם צריכים להוסיף מדרגות, היא מדרגות מעץ.
מדרגות עץ אלון
רובנו, כשאנחנו חושבים על מדרגות מעץ אלון או סוג אחר של עץ, אנחנו מדמיינים במוחנו בית בעיצוב כפרי, צימר או בקתה בארץ רחוקה. אבל נראה שמדרגות מעץ יכולות להשתלב בבית לא משנה איזה עיצוב נבחר לו, גם אם זה עיצוב מודרני. הרבה אדריכלים ומעצבים בוחרים להשתמש דווקא בהן כחלק מעיצוב הבית.
למדרגות מעץ יש כמה יתרונות. נתחיל מכך שעץ הוא חומר עמיד שזוכה לאריכות ימים. כל עוד מטפלים בו בצורה הנכונה, הוא יכול להחזיק מעמד שנים רבות בלי לספוג בלאי משמעותי כלשהו. בנ
וסף, בהשוואה לבטון או שיש, העץ הוא חומר קל, ולכן גם קל לעבוד איתו ולעצב אותו כפי שרוצים.
יש הרבה סוגים של עץ שאפשר לבנות מהן גרם מדרגות. בין היתר, אפשר לראות מדרגות מעץ אלון או אקליפטוס, מהגוני, דורבן ועוד. יש מגוון רחב של סוגי עץ שמשמשים לבניית מדרגות ומאפשרים גמישות בעיצוב, כך שאפשר להתאים את המדרגות לעיצוב הפנים של הבית בצורה המושלמת.
image
image

מדרגות עץ אלון

בנוסף, חשוב לציין שמדרגות שעשויות עץ הן קלות יותר ממדרגות אבן למשל, ולזה יש השפעה על הבסיס התומך שלהן. במקרה של מדרגות עץ, בסיס התמיכה יהיה כזה שלא יעמיס על העיצוב של הבית.
ההתאמה של מדרגות העץ לפריטים בבית כמו המזנון בסלון או ארונות המטבח היא פשוטה מאוד, ואפשר לחבר בין כל האלמנטים של העץ ברחבי הבית וכך ליצור זרימה. אם הבית מעוצב בסגנון מודרני, שהאלמנטים המרכזיים בו הם מתכת וזכוכית לדוגמא, מדרגות העץ יוכלו להשתלב אם הן יהיו צבועות לבן או אם הן יבואו במשולב עם זכוכית ומתכת, למשל מעקה מתכת.מדרגות מעץ אלון
אם כן, אפשר לשלב מדרגות מעץ אלון או סוג אחר של עץ בכל עיצוב בבית, וזה נכון גם לבתי עסק, כמו למשל בתי הארחה, מכוני ספא, אפילו ספריות, ועוד. ככל שהשימוש בעץ לגרם המדרגות נפוץ יותר, ככה יש היצע פתרונות רחב יותר לכל עיצוב.
וכעת לנושא התחזוקה, שכאמור היא חשובה כדי לשמור על המדרגות לאורך זמן. הדבר הכי חשוב הוא לתת למדרגות העץ כיסוי של לכה אפוקסית שמגנה עליו. יש גם אפשרות לעשות לעץ טיפול מיוחד נגד נזקי מים, ואז אין צורך בלכה. רצוי לא לנקות את המדרגות עם חומרים חומצתיים, כלור, אקונומיקה וכדומה. במקום, יש לבחור בחומרים שמותאמים למוצרי עץ. אם בשלב מסוים רואים שינוי בצבע של העץ, יש אפשרות לחדש אותו, ולשם כך יש בעלי מקצוע בתחום.