בכל בית יש אפשרות להתקין מדרגות עץ. העלויות משתנות בעיקר בכמות העץ שמשתמשים בה, אבל החשוב מכל הוא להתוודע לאופן התחזוקה.

המידה הנכונה של עץ יכולה לתת לבית שלנו תחושה הרבה יותר נעימה, של חמימות ואולי גם כפריות. הרבה אנשים בוחרים להתקין פרקט, אבל דרך חסכונית יותר להוסיף עץ לבית היא בעזרת המדרגות.

בכל בית יש אפשרות להתקין מדרגות עץ. אלה יכולות להיות מדרגות שמובילות מקומה אחת לשנייה ואפילו גרם מדרגות קטן שמחבר בין שני חדרים שנמצאים באותה קומה שיש ביניהם הבדל קטן בגובה.

התקנת מדרגות עץ
אם אתם בונים מהיסוד בית עם שני מפלסים או יותר, או אם אתם מוסיפים קומה חדשה לבית, אתם מוכרחים להוסיף מדרגות. אם אתם אוהבים את מראה העץ, תוכלו לחסוך לכם עבודה כפולה – בניית מדרגות רגילות ואחר כך החלפה או ציפוי שלהן – ולהתקין מדרגות עשויות עץ. המדרגות יכולות להיות מעוגנות לקיר או לעמוד, בספירלה או בקווים ישרים. אפשר להוסיף מעקה בלי בעיה, וכדאי לבחור מעקה מתכת, כדי ליצור קונטרסט מעניין לעץ.

סוגי העץ למדרגות.
יש היום מגוון רחב של סוגי עץ שאפשר להשתמש בהם עבור בנייה של מדרגות, לרבות דובדבן, אלון, אורן ועוד. הדבר הכי חשוב הוא האיכות, ויש לבחור את סוג העץ שיוכל להחזיק מעמד שנים רבות. גם לאיכות ההרכבה יש חלק חשוב באורך החיים של המדרגות והציפויים, לכן יש לשים דגש גם על בחירת אנשי המקצוע.

עלויות התקנת מדרגות עץ
המחיר שתצטרכו לשלם תלוי בעיקר בכמות העץ שבו תשתמשו. ככל שכמות העץ גדולה יותר, כך המחיר גבוה יותר. גם לסוג העץ יש השפעה- לדוגמא, ציפוי של עץ מלא יעלה יותר מציפוי מסוג סיבית (עץ מעובד העשוי שבבי עץ), משום שהעץ המלא איכותי יותר.

תחזוקה נכונה
בבחירת העץ שבו משתמשים כדאי לשים לב לא רק למחיר אלא גם לאופן התחזוקה. מדרגות או ציפויים זולים יכולים להיות יקרים לטווח הרחוק, משום שהם דורשים תחזוקה מורכבת יותר בשל האיכות הירודה שלהם, שיכולה ליצור בין השאר שריטות, סימנים ועוד. למשל, עץ שהעמידות שלו לחום נמוכה יותר, יצריך תיקונים בתדירות גבוהה יותר, ואולי אפילו החלפה תוך פרק זמן קצר.

מאמרים